domowe biuro
0

Jakie cechy powinien mieć biurowy fotel ergonomiczny?

Wybór fotela do pracy biurowej to duże wyzwanie. Od jego cech zależeć będzie komfort podczas wykonywania obowiązków, a w konsekwencji wydajność i samopoczucie. Najlepiej w sferze biurowej sprawdzi się fotel ergonomiczny. Jakie są cechy charakterystyczne tego typu siedziska?

Kiedy fotel biurowy jest ergonomiczny?

Nie wszystkie dostępne w sklepach krzesła do biura mają cechy fotela ergonomicznego. Za ergonomiczne uznawany jest tylko fotel obrotowy o regulowanej wysokości, umożliwiający jej idealne dopasowanie do wysokości biurka oraz postawy użytkownika. Inna ważna cecha to regulowany kąt oparcia, a także obowiązkowe podłokietniki. Dodatkowo fotel ergonomiczny powinien być solidny i mieć miękkie, przyjemne w dotyku obicie (więcej www.ergohuman.pl).

domowe biuro

Dlaczego warto zainwestować w fotel ergonomiczny?

Fotel ergonomiczny idealnie nadaje się do długotrwałej pracy siedzącej. Zapewnia kręgosłupowi prawidłowe ułożenie i zapobiega jego skrzywieniom. Zmniejsza do minimum ryzyko wystąpienia bólu pleców czy przykurczów. W konsekwencji idealnie dopasowany fotel ergonomiczny zwiększa wydajność oraz w perspektywie czasu jest bardzo korzystny dla zdrowia.