sklep internetowy
0

Sklep internetowy na domenie głównego serwisu

Własna strona internetowa ze e-sklepem funkcjonującym na darmowej subdomenie to rozwiązanie wykorzystywane przez wielu początkujących sprzedawców. Jednak kiedy platforma sprzedażowa zaczyna coraz lepiej się rozwijać, w pewnym momencie konieczne może być przeniesienie witryny sklepowej na własną domenę.

Dlatego warto wiedzieć, jak założyć sklep internetowy na tej samej domenie, na której znajduje się główny serwis. Adres sklepu internetowego znajdującego się na subdomenie może być po prostu zbyt długi. Spowoduje to, że jego nazwa będzie zbyt trudna do zapamiętania dla klientów. Wówczas mogą oni bardzo często mylić adresy lub mieć trudności z odnalezieniem sklepu w wyszukiwarce.

Domyślną i najbardziej rozpowszechnioną w polskim internecie końcówką jest „pl”. Dlatego klient poszukujący sklepu o określonej tematyce zatrzyma się właśnie przy tego typu domenie. Dlatego tak duże znaczenie ma zachęcenie potencjalnych konsumentów samym wyglądem adresu. Pomoże to w skuteczniejszym ich pozyskiwaniu. Jak to zrobić w modelu SaaS – https://pageandshop.pl/web/page/website.

sklep internetowy